Dzień Dziecka kl.2
Dzień Dziecka w kl. II

1 czerwca 2010r. pierwsze przymiarki do foteli radnych i urzędników miasta poczynili uczniowie
kl. II, którzy z okazji Dnia Dziecka mieli możliwość zwiedzenia Ratusza i spotkania się
z Burmistrzem Miasta Żywca panem Antonim Szlagorem.
Zasiadając w zaszczytnych miejscach Sali Konferencyjnej dzieci obejrzały film o zabytkach Żywca, dokonały próby mikrofonów i z uśmiechem na twarzach wysłuchały góralskiej, humorystycznej opowieści pana Burmistrza.
Przy wspólnej herbacie i słodkim poczęstunku dzieci razem z panem Burmistrzem wyśpiewały wiązankę pieśni ludowych oraz zadawały pytania związane ze sprawowaniem tak ważnego urzędu. Atmosfera na Ratuszu w Dniu Dziecka była bardzo radosna, zabawna i pełna dobrych dziecięcych emocji, a zabawa w „pociąg” poprowadzona przez pana Burmistrza rozbawiła dzieci tak bardzo, że nie chciały opuszczać Ratusza. Czuły się w tym dniu i w tym miejscu niezwykle ważne.
Dzień Dziecka w kl. II na pewno pozostanie w pamięci i w sercach dzieci na długo, jako wyjątkowy i pełen niespodzianek.