Pasowanie na ucznia kl.1
PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

Ślubowanie i pasowanie na ucznia jest ważnym i niepowtarzalnym momentem w życiu każdego dziecka i jego rodziców. Wspólne przygotowanie się do tej uroczystości wpływa bardzo korzystnie na integrację zespołu klasowego, natomiast nauczycielowi daje możliwość poznania dzieci w różnych sytuacjach zadaniowych.
Dzień 28 września 2010 roku stał się wążnym wyderzeniem dla dzieci rozpoczynjących naukę szkolną. Uroczystym ślubowaniem i pasowaniem na ucznia przez Panią Dyrektor Szkoły mgr Elżbietę Kłusak wystartowaliśmy w roli uczniów Szkoły Podstawowej nr 9w Żywcu.
W zabawowej formie uczymy się tego, co każdy polski uczeń w klasie pierwszej: p[iszemy pierwsze litery i cyfry, czytamy i liczymy. W ramach zajęć pozalekcyjnych poznane bajki, wiersze i opowiadania przedstawiamy w różnych formach teatralnych.
Przygotowane przedstawienia urozmaicamy piosenkami i tańcami. Mamy nadzielę, że nasz pierwszy etap kształcenia dostarczy nam wiele radości i wzruszeń.