Olimpiada umiejętności

Uczniowie klasy 3 wzięli udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie umiejętności Tropiciele zorganizowanej pod patronatem wydawnictwa WSiP. Olimpiada składała się z 4 następujących etapów: Etap I – Do biegu gotowi – etap przygotowań, następnie Etap II – Czas start – eliminacje oraz Etap III – Finały – plener.

Uczniowie,  pokonując 60 innych szkół, w składzie Krzysztof Broda, Adrian Harężlak, Samuel Kozioł, Zuzanna Kuźma, Kinga Stanisławska, Igor Wnukowski reprezentowali wszystkich uczniów klasy 3 naszej szkoły w wielkim Finale Olimpiady umiejętności Tropiciele, który odbył się w Krakowie w dniach 29 -30 maja 2012r.

Pierwszy dzień pobytu w Krakowie był okazją do zawierania znajomości z kolegami z innych szkół oraz spędzenia aktywnie wolnego czasu w trakcie prowadzonej gry terenowej przez animatorów.

W drugim dniu rozpoczęły się konkurencje, a zawodnicy zmierzyli się z ciekawymi zadaniami. Zabawa była wyśmienita, a zaangażowanie drużyn rewelacyjne. Miło było podziwiać uczniów w trakcie grupowej pracy, gdy  poszukiwali starożytnych skarbów, rozwiązywali trudne szyfry, tropili ukryte przedmioty i rozbijali obozowisko archeologiczne. W przerwach brawurowo wykrzykiwali: „Tropiciele w naszym ciele”!

Dzień minął na intelektualnych zmaganiach, ale i doskonałej zabawie, a zakończyła go dekoracja nie tylko zwycięzców, ale i aktywnych uczestników pamiątkowymi medalami.

Gratulujemy naszym dzielnym finalistom!