Sukcesy 2014/2015

NASZE SUKCESY

W piątek, 15 stycznia 2015 w Miejskim Centrum Kultury odbył się Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,PASTORAŁKA ŻYWIECKA". W konkursie tym wzięły udział zespoły, chóry, soliści , grupy kolędnicze z Polski, ze Słowacji , Czech i Węgier . Naszą szkołę reprezentowała Małgosia Szpila z kl. 2 oraz Natalka Wandzel z kl.5 , która wystąpiła razem ze swoim tatą. Natalka i tata, pan Adam Wandzel zdobyli 3 miejsce G R A T U L U J E M Y!

Przedstawiamy wyniki konkursów plastycznych:

,, Zwyczaje  bożonarodzeniowe na żywiecczyźnie " Adrianka  Kucharska z kl. 3 zajęła II miejsce w kategorii uczniów klas 1-3, a Sara Młocek z kl. 5 została wyróżniona w kategorii uczniów klas 4-6..

Międzynarodowy konkurs plastyczny ,,Malujemy  Betlejem" w którym wzięło udział 2 tys. dzieci i młodzieży z  Polski, Czech, Słowacji  i Węgier nasza uczennica Julia Szota z kl.5 zajęła III miejsce.

4 grudnia odbył się powiatowy konkurs plastyczny Zwyczaje bożonarodzeniowe na żywiecczyźnie, w którym udział wzięli uczniowie z naszej szkoły:Julia Szota z kl.5, Sara Młocek z kl. 5, Amelia Kozioł z kl. 4 oraz Adrianna Kucharska z kl.3 .
    Temat konkursu  był  dość  trudny, gdyż na pracy należało  pokazać świąteczne zwyczaje z  dawnych  lat,  dziś  już  zapomniane. Dziewczynki  rozmawiały więc na ten temat z babciami, dziadkami, osobami starszymi, żeby dowiedzieć się i poznać stare obrzędy, zwyczaje bożonarodzeniowe.
W konkursie wzięło udział 140 dzieci z całego powiatu żywieckiego. Nasze uczennice ADRIANKA KUCHARSKA I SARA MŁOCEK znalazły się w gronie laureatów.

Rozstrzygnięcie  powiatowego konkursu  plastycznego  ,, PORTRET  PTAKA ".
Nadesłano ok 200 prac ze szkół  i przedszkoli  z całego powiatu. Wśród  nagrodzonych  znalazły się dwie uczennice  z  naszej  szkoły:  Emilia  Jagoda, która zajęła II miejsce  i  Oliwia  Adamczyk także II miejsce.

W Szkole Podstawowej w Słotwinie odbył się finał konkursu plastycznego pt. ,,MOJA  OJCZYZNA,  MÓJ DOM" zorganizowanego z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Nagrodzono następujące uczennice:
Oliwia Adamczyk z kl.4 za zajęcie III  miejsca Karina  Chorostecki z kl.1 oraz Amelia Kozioł z kl. 4 za wyróżnienie.  Gratulujemy!

Uczniowie klasy I wzięli udział w konkursie przedmiotowym SYNAPSIK MEN, który miał charakter ogólnopolski, a jego celem było sprawdzenie wiedzy najmłodszych uczniów. Wśród 4927 zgłoszonych uczestników konkursu, uczniowie klasy pierwszej zajęli następujące miejsca:
6 miejsce Karina Chorostecki
8 miejsce Kacper Biegun
9 miejsce Szczepan Bąk
10 miejsce Daria Posłuszny

W Ogólnopolskim Konkursie Językowym FOX

wynik bardzo dobry uzyskali:

Samuel Kozioł ucz, klasy VI
Krzysztof Broda ucz. klasy VI

Wynik dobry uzyskali:

Zofia Widzyk klasa III
Zofia Węgrzyn klasa IV
Alicja Olszewska klasa IV
Miłosz Marian klasa V
Julia Szota klasa V

GRATULUJEMY!!!

Elmilia Jagoda - uczennica klasy 5 naszej szkoły otrzymała wyróżnienie w POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM, który odbył się w MCK w Żywcu 12 marca 2015 roku. Gratulujemy!

Informujemy, że uczeń naszej szkoły Krzysztof Broda zdobył trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie Informatyczno - Językowym i uzyskał tytuł LAUREATA, natomiast Igor Wnukowski WYRÓŻNIENIE.
Serdecznie gratulujemy!!!

WYNIKI SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

NASZA SZKOŁA ZAJĘŁA I MIEJSCE WŚRÓD PAŃSTWOWYCH ŻYWIECKICH SZKÓŁ. ŚREDNIA OSIĄGNIĘTA PRZEZ UCZNIÓW JEST WYŻSZA OD ŚREDNIEJ GMINY ŻYWIEC, POWIATU I WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO.
GRATULUJEMY!!!

WYNIKI SPRAWDZIANU KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY 2014/2015

Uczniowie klasy III wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM. Tegoroczna edycja odbyła się 16 kwietnia 2015 r.

Sprawdzian składał się z dwóch części: językowej i matematycznej. Każda z nich trwała po 45 minut i była rozdzielona 15 minutową przerwą. Można było uzyskać po 20 punktów z każdej części. Test sprawdzał umiejętność: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce

Zestawienie wyników szkoły z poszczególnych części sprawdzianu na tle wyniku w województwie i w Polsce:

Część językowa:

Szkoła- 81%  Województwo- 79%  Polska- 80 %

Część matematyczna:

Szkoła- 77%  Województwo- 75%  Polska- 76 %

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!