Sukcesy 2017/2018

Laureatami Ogólopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX zostali:

Szczepan Bąk i Piotr Wajdzik z klasy 4.

Wynik bardzo dobry otrzymał - Maciej Knapczyk z klasy 7,

a wynik dobry - Zofia Węgrzyn z klasy 7, Alicja Olszewska z klasy 7 i Hanna Szafarz z klasy 5.

XII Powiatowy Konkurs Chemiczno-Ekologiczny dla Gimnazjalistów

15 maja w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych odbył się XII Powiatowy Konkurs Chemiczno-Ekologiczny dla Gimnazjalistów. Konkurs składał się z dwóch części – teoretycznej, w której młodzież rozwiązywała test z wiedzy chemicznej i ekologicznej oraz praktycznej. W pracowni laboratoryjnej uczniowie wykonywali doświadczenia z użyciem sprzętu i odczynników chemicznych. Uczeń naszej szkoły Stanisław Kopeć z klasy IIIb zajął drugie miejsce. Gratulujemy!

Opiekunem była pani Katarzyna Walaszek.

Konkurs plastyczny ,,Żywiec moja mała ojczyzna „ rozstrzygnięty! Szkoła podstawowa : I m Ola Motyka kl. 6, II m Kalina Paczkowska kl.6, III m Kinga Skowron kl. 4. Wyróżnienie Magda Białek kl.6. Gimnazjum : I m Wiktoria Stachniak kl. 2b, II m Paweł Guzik kl. 3a, III m Agnieszka Bobryk kl.3a. Wyróżnienie Ola Kopeć kl. 3b. Dyplomy i nagrody rozdamy ba najbliższym apelu. Gratulujemy!!!bvJury : Ania, Wiktoria i Mateusz z kl. 3gimnazjum

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Mieszkam w Beskidach” nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce  Anna Więckowska z kl.7,
II miejsce Magda Białek z kl.6,
II miejsce Amelia Kozioł z kl.7,
III miejsce Kamil Sowa z kl.IIc gimnazjum
oraz wyróżnienie Otylia Kreczkowska z kl.6.

Powiatowy konkurs plastyczny Tradycje Bożonarodzeniowe na Żywiecczyźnie rozstrzygnięty! Udział wzięło ok 180 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Adrianna Kucharska i Weronika Duc zostały wyróżnione a Aleksandra Motyka zdobyła nagrodę. Wszystkie dziewczyny są z kl. 6.

Michał Zawada uczeń klasy 3B gimnazjum zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Pasterskich w Ciechanowcu.

W dniu 4 kwietnia Alicja Olszewska, Zofia Węgrzyn i Maciej Knapczyk wzięli udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Maciek zajął trzecie miejsce, a Zosia drugie. Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że tematyka konkursu była bardzo trudna.

W dniach 14 i 15 marca odbył się POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLI, SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.
W kategorii klasy 1-3 udział wzięło 47 uczniów. Szkołę Podstawową nr 9 w konkursie reprezentowali uczniowie z klasy 2:
Natalia Jagoda
Aleksander Drobot
Maksymilian Pietraszko
Wyróżnienie w konkursie otrzymała Natalia Jagoda. Gratulujemy!

W kategorii kklasy IV-VI udział wzięło 55 uczniów z klas IV-VI. Naszą szkole reprezentowały uczennice z klasy IV i V:
Małgorzata Szpila
Maja Prokurat
Adrianna Kucharska
Zofia Widzyk
Wyróżnienie w konkursie otrzymała Małgorzata Szpila z klasy IV. Gratulujemy!

Laureatami Ogólopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX zostali:

Szczepan Bąk i Piotr Wajdzik z klasy 4.

Wynik bardzo dobry otrzymał Maciej Knapczyk z klasy 7,

a wynik dobry - Zofia Węgrzyn z klasy 7, Alicja Olszewska z klasy 7i Hanna Szafarz z klasy 5.

Gratulujemy!

XII Powiatowy Konkurs Chemiczno-Ekologiczny

dla Gimnazjalistów

5 maja w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych odbył się XII Powiatowy Konkurs Chemiczno-Ekologiczny dla Gimnazjalistów. Konkurs składał się z dwóch części – teoretycznej, w której młodzież rozwiązywała test z wiedzy chemicznej i ekologicznej oraz praktycznej. W pracowni laboratoryjnej uczniowie wykonywali doświadczenia z użyciem sprzętu i odczynników chemicznych. Uczeń naszej szkoły Stanisław Kopeć z klasy IIIb zajął drugie miejsce. Gratulujemy!

Opiekunem była pani Katarzyna Walaszek.

Konkurs literackoplastyczny organizowany przez Bibliotekę Samorządową w Żywcu rozstrzygnięty! Adrianka Kucharska zajęła 2 miejsce, Małgosia Szpila 3 a Magda Białek otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Miło nam poinformować, że w Międzynarodowym  Konkursie Plastycznym ,,Mieszkam w Beskidach " Amelka Kozioł z klasy 6 zajęła 1 miejsce w kategorii grafika komputerowa a Adrianka Kucharska z klasy 5 zajęła 3 miejsce w kategorii malarstwo. Warto dodać, że na ten konkurs wpłynęło 7 tyś.prac z Polski, Słowacji, Czech i Ukrainy. Gratulujemy!

LAUREACI II ETAPU SZKOLNEGO KONKURSU MITOLOGICZNEGO

I MIEJSCE: WERONIKA DUC KL. VI, HANNA SZAFARZ KL. V
II MIEJSCE: MAJA TOMCZYK KL. V
III MIEJSCE: KAMIL KOSTUSIAK KL. V
WYRÓŻNIENIA:
MAŁGORZTA BUGAJSKA KL. V
WIKTORIA BUDZIK KL. V

Konkurs plastyczny ,,Żywiec moja mała ojczyzna „ rozstrzygnięty! Szkoła podstawowa : I m Ola Motyka kl. 6, II m Kalina Paczkowska kl.6, III m Kinga Skowron kl. 4. Wyróżnienie Magda Białek kl.6. Gimnazjum : I m Wiktoria Stachniak kl. 2b, II m Paweł Guzik kl. 3a, III m Agnieszka Bobryk kl.3a. Wyróżnienie Ola Kopeć kl. 3b. Dyplomy i nagrody rozdamy ba najbliższym apelu. Gratulujemy!!! Jury: Ania, Wiktoria i Mateusz z kl. 3 gimnazjum.

Michał Zawada z klasy 3 gimnazjum w Międzynarodowym Konkursie na Słowacji zajął 2 miejsce w grze na heligonce !!! Była to już 26 edycja tego konkursu. Gratulujemy!!!

Uczniowie naszej szkoły Filip Rułka i Krzysztof Nowak, z klas drugich gimnazjalnych, pojadą na zawody rejonowe w tenisie stołowym. W dniu 28.02.2018r zajęli II miejsce na Szkolnych Powiatowych Zawodach Sportowych w Gilowicach, co uprawnia ich do reprezentowania Powiatu Żywieckiego w zawodach rejonowych. Gratulujemy!

Do finału Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz" przeszli Natalia Jagoda i Maksymilian Pietraszko z kl. III, Zofia Widzyk z kl. VI oraz Kamil Sowa z kl. II c (gimnazjum).
Gratulujemy!