Sukcesy 2018/2019
 
 14 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu odbył się rejonowy etap XXVII Edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczennica klasy IIIc gimnazjalnej Milena Pucińska zajęła w nim drugie miejsce. Gratulujemy!
 

 
 Uczeń klasy V Szczepan Bąk i uczennica klasy VII Weronika Duc zdobyli wyróżnienia w Konkursie Matematycznym Kangur. Gratulujemy sukcesów.
 

21 maja 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego "Deutsch Challenge".
 
 
I miejsce zajął - KAMIL SOWA KL.3C
 
 
II miejsce - SZYMON SZCZOTKA 8 KL.
 
 
III miejsce - MAŁGORZATA DUC - KL.3B
GRATULUJEMY!!!

 
 
 Drużyna chłopców naszej szkoły w składzie: FILIP RUŁKA i KRZYSZYOF NOWAK zajęła III miejsce na wojewódzkich zawodach sportowych w tenisie stołowym !!!
 
BRAWO CHŁOPAKI !

 
 
 Uczeń klasy V Szczepan Bąk i uczennica klasy VII Weronika Duc zdobyli wyróżnienia w Konkursie Matematycznym Kangur. Gratulujemy sukcesów.

 
 Uczennica klasy I a Tosia Kłusak w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym SYNAPSIK MEN 2019r. zajęła I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
 16 maja w Zespole Szkół Technicznych i Leśnych w Żywcu odbył się XIII Powiatowy Konkurs Chemiczno-Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Konkurs składał się z dwóch części – teoretycznej, w której młodzież rozwiązywała test z wiedzy chemicznej i ekologicznej oraz praktycznej. W pracowni laboratoryjnej uczniowie wykonywali doświadczenia z użyciem sprzętu i odczynników chemicznych.

Pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły: Nikodem Biegun i Jagoda Góra .

Gratulujemy! 


 
14 maja 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych i Leśnych w Żywcu odbył się III Powiatowy Konkurs Logistyczno - Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. 

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Doroty Wojnar zajęli następujące miejsca:

2 miejsce – Nikodem Biegun (kl. 3a gimnazjum)

Wyróżnienie Jagoda Góra (kl. 3c gimnazjum)

 Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów! 


 10 maja w naszej szkole odbył się etap rejonowy Konkursu Promocji Zdrowego Stylu Życia pod hasłem „Mały Ratownik” powiatu żywieckiego. Uczniowie mieli do rozwiązania test dotyczący pierwszej pomocy, zdrowego stylu życia i historii PCK. Wykonali również prace plastyczne, których tematyką było 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża.  Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VI. Uczeń naszej szkoły Kacper Biegun zajął III miejsce. Gratulujemy! 


3 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Mechaniczno Elektrycznych odbył się jubileuszowy 10 powiatowy konkurs interdyscyplinarny „Duety przyrodnicze” (dawniej „Gimnazjadamatematyczno – przyrodnicza”) organizowany pod patronatem Starosty Żywieckiego.   


Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy ogólnej z zakresu ekologii , chemii, matematyki, fizyki i biologii oraz pomoc w promowaniu osiągnięć szkół gimnazjalnych oraz podstawowych w środowisku lokalnym.

W konkursie wzięło udział 44 uczniów z 10 szkół naszego powiatu.

Uczniowie w części testowej zmagali się z zadaniami z zakresu matematyki, fizyki, chemii i biologii. Część praktyczna obejmowała doświadczenia z biologii i chemii.


 I miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły Jagoda Góra i Nikodem Biegun (klasa gimnazjalna). Gratulujemy!

 


19 marca 2019r, uczniowie naszej szkoły Filip Rułka i Krzysztof Nowak, po długich i wieloetapowych eliminacjach do Igrzysk Sportowych Młodzieży Szkolnej rocznik 2003- 2005, zajęli pierwsze miejsce w półfinałowym turnieju tenisa stołowego w Ligocie. Aby uplasować się na pierwszym miejscu w turnieju, musieli kolejno przejść wszystkie etapy rozgrywek: miejskie, powiatowe, ćwierćfinał i półfinał eliminacji wojewódzkich. Ta wieloetapowa rywalizacja zakończona sukcesem, pozwoliła im na trwałe zapisać się w historii szkoły.  Teraz czeka ich już tylko wojewódzki turniej finałowy, który odbędzie się w maju.

 

Serdecznie im gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach!!!!


 

W grudniu udało się przeprowadzić w naszej szkole Szkolne Mikołajkowe Zawody Pływackie oraz Szkolne Międzyklasowe Zawody w piłce siatkowej klas gimnazjalnych.

Na basenie rywalizowali najbardziej sumienni uczestnicy nadobowiązkowych zajęć z pływania. 


Na dystansie 50 m w stylu dowolnym najlepszymi okazali się : Maja Tomczyk kl. VI, Małgorzata Szpila kl. VI, Hanna Broda kl. V, Małgorzata Bugajska kl. VI 


 

Na dystansie 50 m stylem klasycznym najszybciej popłynęli: Małgorzata Szafarz kl. VI, JoannaTetłak kl. VI, Kacper Biegun kl. V, Michał Gniadek kl. V

 


Dystans 25 m stylem dowolnym najsprawniej pokonali: Natasza Plucińska kl. II, Wiktoria Semik kl. II, Adam  Stanisławski  kl. II

 


 W siatkarskich rozgrywkach rywalizowali uczniowie klas gimnazjalnych, którzy rozegrali mecze systemem” każdy z każdym”  w mieszanych składach.Na najwyższym stopniu podium stanęła klasa 3A, drugie miejsce zajęła klasa 3C , a klasa 3B uplasowała się na pozycji trzeciej.

 


 Małgorzata Duc z kl. IIIb zajęła drugie miejsce w konkursie ,,Kobiecość niejedno ma imię" (kategoria: esej- przedział wiekowy to klasy III gimnazjów i szkoły średnie ).

 


Emilia Kupczak otrzymała wyróżnienie w tym samym konkursie (kategoria: prezentacja multimedialna, przedział wiekowy to klasy III gimnazjów i szkoły średnie).

 


 Amelia Kozioł z klasy 8 zajęła pierwsze miejsce w powiatowym konkursie plastycznym,,Kobiecość niejedno ma imię - rok 2018 rokiem praw kobiet „ organizowanym przez Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy. Nagrodą jest wycieczka do Warszawy. Gratulujemy !!!

 
 W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM
 
 
KANGUR wyróżnienia otrzymali:
 
 
Szczepan Bąk z klasy IV oraz Weronika Duc z klasy VI.
 
Serdecznie gratulujemy!

 
 Miło nam poinformować, że Michał Zawada uczeń klasy 3B gimnazjum zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Pasterskich w Ciechanowcu. Gratulujemy!!!
 
 
 
 
 
 
  
 
  
 

 
 
 

 
 
 
wykonanie: www.kompmar.net.pl