PRZYDATNE LINKI DLA NAUCZYCIELI

DLA UCZNIÓW

Link   Cała Polska Czyta Dzieciom
Strona Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. Znajdziesz tam informacje na temat akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, ciekawych książek, konkursów itd.
    Link   Sieciaki
Strona ucząca bezpiecznego korzystania z internetu.
    Link   2+2 matematyka dla dziec
Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie.
    Link   Ciufcia
Strona przeznaczona jest dla małych dzieci i rodziców. Zawiera ponad 130 zabaw zaprojektowanych przez psychologów, tak by wspierać komunikację rodziców z małymi dziećmi oraz rozwijać ich wszechstronny rozwój.
    Link   Świat Bajek Hagi
Świat Bajek - kolorowanki, dziecięce gry i zabawy on-line z postaciami z bajek HAGI Film i Video jak: Miś Benjamin, Słoń Benjamin, Rodzina Pytalskich, Fliper, Weterynarz Fred, Tabaluga, Simsala, Eckhart.
    Link   Zyraffa.pl
Strona dla dzieci i młodzieży. Dziecięce gry i zabawy, kolorowanki, kartki we flashu, krzyżówki, quizy. Serwis oferuje możliwość rysowania on-line i założenia własnej galerii.
    Link   Cartoon Network - Polska
Na stronach witryny Cartoon Network znajdziemy między innym takich bohaterów z kreskówek jak: Batman, Dee Dee, The Flintstones, Yogi Bear, Banana Splits, Penelope Pitstop, Ranger Smith, Scrappy i resztę fantastycznych postaci! Konkursy, gry, filmy, tapety dla dzieci.
    Link   Origami.art.pl
Strona o starej japońskiej sztuce składania papieru - Origami. Galerie figurek origami, schematy składania papieru, nowoczesne origami. Składanie papieru rozwinie każde dziecko umysłowo i manualnie.
    Link   Kurnik - gry online
Zagraj z innymi osobami, bez ściągania! Rozwijające umysł gry planszowe, karciane i inne (m.in. szachy, brydż, literaki, domino, kości, tysiąc). Jeden z najpopularniejszych polskich serwisów z grami online.

Strefa Wiedzy
Portal edukacyjny dla dzieci i młodzieży
Prezentacja

Portal edukacyjny EDUSEEK

Dyktanda dla dzieci

DLA RODZICÓW

Rodzice w systemie oświaty - Portal skupiający działające w naszym kraju stowarzyszenia rodzicielskie. Głównym celem stowarzyszenia jest pomoc rodzicom w kształceniu własnych dzieci.
Rzecznik praw dziecka w Polsce - Rzecznik stoi na straży praw dziecka, a w szczególności: prawa do życia i ochrony zdrowia, prawa do wychowania w rodzinie, prawa do godziwych warunków socjalnych,prawa do nauki.
 Dziecko w SieciOgólnopolska kampania społeczna „Dziecko w Sieci” zainicjowana została w lutym 2004 roku przez Fundację Dzieci Niczyje (FDN). Podstawowym jej celem było zwrócenie uwagi dorosłych i dzieci na zagrożenia związane z aktywnością pedofilów w Sieci oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.
 Kocham nie biję - Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków.