Współpraca
 
FUNDACJA POMOCY DZIECIOM 

Prawdziwi przyjaciele są zawsze obecni, choć oddaleni (Cyceron)
 
 Szkoła prowadzi zajęcia mające na celu rozwijanie poczucia wspólnoty, szacunku dla siebie oraz nabywanie umiejętności współdziałania, czerpiąc z tego przyjemność i zadowolenie. 

Podsumowaniem tych działań są wyjazdy do Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu i udział w zajęciach integracyjnych z niepełnosprawnymi rówieśnikami, które uczą odkrywania drugiego człowieka, wczuwania się w jego sytuację oraz rozumienie jego reakcji. Efektem tego są zauważalne zmiany w postawie niektórych uczniów. Coraz rzadziej pojawiają się postawy roszczeniowe wobec innych. Wzrost tolerancji powoduje, że uczniowie coraz częściej sami starają się na drodze negocjacji rozwiązywać pojawiające się konflikty.

 
Dzięki uprzejmości pani Dyrektor Błechy nasi uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach integracyjnych z podopiecznymi Fundacji. A trzeba dodać, że zajęcia są bardzo interesujące i za każdym razem inne.
Dzieci mogą pochwalić się swoimi talentami plastycznymi, teatralnymi, wykazać się kreatywnością. A wspólna praca i zabawa spaja podopiecznych Fundacji z uczniami naszej szkoły. 
 
Wspólne zajęcia i zabawy przynoszą wiele radości i rozwijają wyobraźnię dziecka, a czas wspólnie spędzony na długo pozostaje w pamięci.
 
 
 
 
 
Klasa II z wizytą w Fundacji Pomocy Dzieciom
 
Uczniowie klasy II, 15 października 2009 r., z wielką radością rozpoczęli współpracę z niepełnosprawnymi dziećmi z Fundacji Pomocy Dzieciom. Zajęcia integracyjne rozpoczęły się muzycznym powitaniem każdego, przy akompaniamencie pani Ani. Dzieci wspólnie bawiły się w kręgu z panem Łukaszem i panią Gabrysią. Kłębek włóczki zamieniał się w szklankę gorącej herbaty, puszystego kotka, kłującego jeża, bukiet róż, a puste pudełko stało się inspiracją do uzewnętrznienia dziecięcych marzeń. Wiele radości dala dzieciom zabawa pantomimicznaw grupach, a wspólny poczęstunek słodkościami i sokiem zintegrował szczęśliwe dzieci.
Więcej zdjęć w Galerii
 
 
Klasa VI w Fundacji Pomocy Dzieciom
 
W dniu 3 grudnia 2009r. klasa VI wzięła udział w zajęciach integracyjnych z podopiecznymi Fundacji Pomocy dzieciom w Żywcu. Zadaniem dzieci było wykonanie laleczek, które później stały się bohaterami historii wymyślonych przez szóstoklasistów. Na koniec uczniowie naszej szkoły wspólnie z dziećmi z Fundacji zaprezentowały minispektakle, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.
 
 
Wiecej zdjęć....
 
 
14 stycznia 2010 roku uczniowie klasy drugiej zostali zaproszeni na integracyjny wyjazd z dziećmi z
Fundacji Pomocy Dzieciom do teatru Banialuka w Bielsku – Białej. Wspólnie obejrzeli barwne, wesołe i rozśpiewane widowisko pt.: „ Diabelskie figle”, utrzymane w świątecznym nastroju. Zło (diabełki, które chcą przeszkodzić Świętemu Mikołajowi), zostaje pokonane przez dobro (Aniołki, które robią wszystko, aby święta się odbyły). W czasie spektaklu aktorzy nawiązywali żywy kontakt z publicznością.
Dzieci głośno i radośnie odpowiadały, klaskały i wyrażały swoje emocje. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i nikt nie zakłócił świątecznej atmosfery. 
 
Klasa IV w Fundacji Pomocy Dzieciom
 
16 kwietnia 2010 r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach w Fundacji Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski "PER CORDA". Po przełamaniu pierwszych lodów wraz z wychowawcami Fundacji rzucili się w wir rozmaitych zabaw ruchowych. Śmiechu było co niemiara, wszyscy bawili się znakomicie. Pozostały miłe wspomnienia, ogromna chęć powtórki tak udanego spotkania.
 
   
 
Więcej zdjęć w Galerii......
 
 
 
 
 
  
 
  
 

 
 
 

 
 
 
wykonanie: www.kompmar.net.pl