Dzień zwierząt

DZIEŃ ZWIERZĄT

13 października 2009 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie pod hasłem „Poznaj Mojego Pupila”. Uroczystość ta została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Zastępca przewodniczącego SU – Jan Herzyk przedstawił najważniejsze informacje dotyczące ochrony zwierząt, zagrożonych gatunków oraz  schronisk dla bezdomnych zwierząt. Wytypowani uczniowie przynieśli do szkoły swoje domowe pupile i przygotowali na ich temat interesujące ciekawostki. Potrafili nie tylko opowiedzieć o  przyzwyczajeniach swoich zwierząt, ich ulubionych przysmakach i zabawach, ale również odpowiadać na pytania zadawane przez publiczność. Wszystkie informacje na temat zwierząt przygotowane zostały w sposób bardzo ciekawy i obszerny. Oprócz uczniów i nauczycieli na spotkanie zaproszeni zostali również rodzice, a całość uroczystości umiliła recytacja wiersza pt: „Mój przyjaciel – szczeniak” w wykonaniu uczennicy klasy III – Kaja Baran.